Karol Kusz

dyrektor artystyczny

Ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie na Wydziale Twórczości Interpretacji i Edukacji Muzycznej o specjalizacjach: Prowadzenie Zespołów Wokalno-Instrumentalnych w klasie Ewy Mizerskiej Golonek oraz Nauczanie Przedmiotów Teoretyczno-Muzycznych.

Jako śpiewak-kameralista współpracował z takimi dyrygentami jak: Paul McCreesh, Andrew Parrott, Vincent Dumestre, Paul Goodwin, Ralf Sochaczewsky, Ottavio Dantone, Christophe Rousset, Diego Fasolis, Fabio Bonizzoni, Ludwig Wicki.

Zdobytą wiedzę wykorzystuje prowadząc zespół wokalny Cracow Singers. Dbałość o jakość brzmienia oraz skupienie uwagi na muzycznym szczególe pozwalają mu – niezależnie od składu śpiewaków i rodzaju materiału muzycznego – na tworzenie sztuki, która wykracza ponad zapis partyturowy.

Karol Kusz zajmuje się również kompozycją i aranżacją na głosy wokalne. W swoich opracowaniach podkreśla walory kolorystyczne i emocjonalne głosu ludzkiego. Jest autorem aranżacji, które znalazły się na dwupłytowym albumie „Soyka & Cracow Singers. Shakespeare a cappella”.