Oh drogie perły…

Najnowsza płyta CD zespołu Cracow Singers, to premierowa prezentacja nieznanych dotąd kolęd, które zapisane zostały w cennych Kancjonałach, powstałych i przechowywanych od ponad 400 lat w Opactwie Benedyktynek w podkrakowskich Staniątkach.
Wybrane kolędy śpiewane są w zarówno po łacinie jak i w urodziwym bardzo –  języku staropolskim. Sam zapis nutowy stanowią oryginalne partytury, partytury z uzupełnieniami w obrębie np. jednego lub dwóch głosów oraz autorskie opracowania kolęd w stylu renesansowych pieśni wielogłosowych, bazujących na temacie chorałowym.

Dzieciątko się narodziło

Join us

Cracovia Divertimenti

kameralny zespół smycznowy

Cracovia Divertimenti – kameralny zespół smyczkowy tworzony przez profesjonalnych instrumentalistów, których założeniem jest dbałość o jakość brzmienia i najwyższy poziom wykonawczy. Cracovia Divertimenti angażuje się w różne projekty prezentując repertuar z muzyką różnych epok i stylów. Zespół zaprasza do współpracy instrumentalistów, zaś na stałe wykonuje repertuar wokalno-instrumentalny z Cracow Singers. Cracovia Divertimenti angażuje się także w nowatorskie, interdyscyplinarne przedsięwzięcia prezentując muzykę współczesną.

Cracovia Divertimenti została zaproszona przez zespół wokalny Cracow Singers do wspólnej rejestracji płyty CD – Koniunkcja Panufnik – realizacja utworów wokalno–instrumentalnych Roxanny Panufnik. Wydawnictwo płytowe zostało nagrane czerwcu 2019 w Radiu Kraków w obecności kompozytorki. Na płycie wybrzmiewają skrzypce „Polonia” z 1935 roku zbudowane przez dziadka Roxanny Panufnik – Tomasza Panufnika.

Dodatkowo zespół smyczkowy koncentruje swoją działalność wokół współpracy z zawodowymi tancerzami, tworząc spektakle taneczno-muzyczne m.in. Pas de Bach – spektakl oparty na prezentacji klasycznego, muzycznego repertuaru wykonywanego na żywo interpretowanego elementami tańca współczesnego i klasycznego.

Cracovia Divertimenti bierze udział w wydarzeniach kulturalnych miasta Krakowa (Krakowskie Noce – Noc Tańca, Noc Teatrów), jak również zespół zapraszany jest do uczestnictwa w festiwalach m.in.: Festiwal Muzyczny „Dialog Kultur” w Chrzanowie, Międzynarodowa Letnia Szkoła Tańca Współczesnego w Koszęcinie.

Od 2018 roku Cracovia Divertimenti dołączyła do realizowanego przez Cracow Singers projektu pn. „Tolerancja” polegającym na utworzeniu zespołu wokalnego z osadzonych w Zakładzie Karnym w Nowym Wiśniczu, przeprowadzeniu cyklu warsztatów chóralnych i organizacji wspólnego koncertu. W 2017 roku koncert odbył się z udziałem Stanisława Sojki, natomiast Tolerancja II w 2018 roku to współpraca osadzonych z Cracow Singers, Cracovią Divertimenti i Markiem Piekarczykiem.

Założycielem zespołu jest Barbara Szczawińska, altowiolistka oraz manager Cracovia Divertimenti.

www.divertimenti.pl