CD
CRACOVIA DIVERTIMENTI

Cracovia Divertimenti to kameralny zespół smyczkowy, który tworzą profesjonalni instrumentaliści. Założeniem zespołu jest dbałość o jakość brzmienia i najwyższy poziom wykonawczy. Orkiestra kameralna prezentuje repertuar z muzyką różnych epok i stylów – barok wykonując na instrumentach historycznych. Zespół zaprasza do współpracy instrumentalistów, zaś na stałe wykonuje repertuar wokalno-instrumentalny z Cracow Singers. Cracovia Divertimenti angażuje się także w nowatorskie, interdyscyplinarne przedsięwzięcia prezentując muzykę współczesną. Dodatkowo współpracuje z zawodowymi tancerzami, tworząc spektakle taneczno-muzyczne.

Założycielem zespołu jest Barbara Szczawińska, altowiolistka oraz manager Cracovia Divertimenti. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie prof. Piotra Reicherta. Stypendystka programu Erasmus (Anton Bruckner Privatuniversität) oraz stażu zawodowego na Royal Irish Academy of Music. Barbara brała udział w wielu kursach i warsztatach doskonaląc swoje umiejętności w kraju i za granicą: m.in.: The World Orchestra w Hiszpanii, Internationale Junge Orchesterakademie w Niemczech, International Kypria Summer Festival na Cyprze czy Deutsch-Skandinavische Jugend-Philharmonii z koncertem w Filharmonii Berlińskiej. Altowiolistka, miała przyjemność współpracować z liderami zespołów takich jak:
Irish Chamber Orchestra, Irish Baroque Orchestra i Scottish Chamber Orchestra. Dzięki współpracy w Irlandii z Fishamble Orchestra, Barbara uczestnicząc w różnych projektach, koncertowała również na altówce barokowej.

www.divertimenti.pl

Kontakt z Cracovia Divertimenti

bb.szczawinska@gmail.com
+48 507 319 572