Sub Ursae

Polecamy naszą najnowszą płytę CD – SUB URSAE Under the Northern Sky, zawierającą wszystkie dotychczas znane utwory polskiego kompozytora epoki Renesansu, Wacława z Szamotuł.

Płyta zawiera również zrekonstruowany, we fragmentach najdłuższy znany utwór Wacława z Szamotuł – Lamentationes, którego światowa premiera nagraniowa ma miejsce na prezentowanej przez nas płycie.

Lamentatio secunda

Join us

Cracovia Divertimenti

kameralny zespół smycznowy

Cracovia Divertimenti to kameralny zespół smyczkowy, który tworzą profesjonalni instrumentaliści. Założeniem zespołu jest dbałość o jakość brzmienia i najwyższy poziom wykonawczy. Orkiestra kameralna prezentuje repertuar z muzyką różnych epok i stylów – barok wykonując na instrumentach historycznych. Zespół zaprasza do współpracy instrumentalistów, zaś na stałe wykonuje repertuar wokalno-instrumentalny z Cracow Singers. Cracovia Divertimenti angażuje się także w nowatorskie, interdyscyplinarne przedsięwzięcia prezentując muzykę współczesną. Dodatkowo współpracuje z zawodowymi tancerzami, tworząc spektakle taneczno-muzyczne.

Założycielem zespołu jest Barbara Szczawińska, altowiolistka oraz manager Cracovia Divertimenti. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie prof. Piotra Reicherta. Stypendystka programu Erasmus (Anton Bruckner Privatuniversität) oraz stażu zawodowego na Royal Irish Academy of Music. Barbara brała udział w wielu kursach i warsztatach doskonaląc swoje umiejętności w kraju i za granicą: m.in.: The World Orchestra w Hiszpanii, Internationale Junge Orchesterakademie w Niemczech, International Kypria Summer Festival na Cyprze czy Deutsch-Skandinavische Jugend-Philharmonii z koncertem w Filharmonii Berlińskiej. Altowiolistka, miała przyjemność współpracować z liderami zespołów takich jak:
Irish Chamber Orchestra, Irish Baroque Orchestra i Scottish Chamber Orchestra. Dzięki współpracy w Irlandii z Fishamble Orchestra, Barbara uczestnicząc w różnych projektach, koncertowała również na altówce barokowej.

www.divertimenti.pl