Oh drogie perły…

Najnowsza płyta CD zespołu Cracow Singers, to premierowa prezentacja nieznanych dotąd kolęd, które zapisane zostały w cennych Kancjonałach, powstałych i przechowywanych od ponad 400 lat w Opactwie Benedyktynek w podkrakowskich Staniątkach.
Wybrane kolędy śpiewane są w zarówno po łacinie jak i w urodziwym bardzo –  języku staropolskim. Sam zapis nutowy stanowią oryginalne partytury, partytury z uzupełnieniami w obrębie np. jednego lub dwóch głosów oraz autorskie opracowania kolęd w stylu renesansowych pieśni wielogłosowych, bazujących na temacie chorałowym.

Dzieciątko się narodziło

Join us

audio

Shakespeare a cappella

Opis

Dwupłytowy album Soyka & Cracow Singers. Shakespeare a cappella. zawiera cykl sonetów Wiliama Szekspira skomponowanych przez Stanisława Soykę w zupełnie nowych aranżacjach na zespół wokalny a cappella oraz solistę. Sonety w oryginalnej wersji językowej oraz w polskich przekładach Macieja Słomczyńskiego oraz Stanisława Barańczaka.

Posłuchaj fragmentów

Sonnet 33 – Full many a glorious morning

Sonet 44 – Gdyby dwa mego ciała

Sonnet 115 – Those lines that I before have writ do lie

Sonet 116 – Zdrady są w związku dusz wiernych nieznane

Sonnet 75 – So are you to my thoughts as food to life

Sonet 46 – Śmiertelną wojnę serce z okiem toczy

Sub Ursae

sub ursae

Opis

Płyta SUB URSAE – Under the Northern Sky zarejestrowana dla niemieckiej wytwórni Raumklang zawiera wszystkie obecnie znane utwory polskiego kompozytora epoki Renesansu, Wacława z Szamotuł. Kompozytor uważany za najlepszego polskiego kompozytora przed Chopinem wydawał swoje utwory w drukach norymberskich obok współczesnych sobie kompozytorów takich jak np. Orlando di Lasso. Płyta wyjątkowa również pod tym względem, że możemy na niej usłyszeć zrekonstruowany (we fragmentach) najdłuższy znany utwór Wacława z Szamotuł – Lamentationes.

Koniunkcja Panufnik