CD_Oh drogie perły

Oh drogie perły…

Najnowsza płyta CD zespołu Cracow Singers, to premierowa prezentacja nieznanych dotąd kolęd, które zapisane zostały w cennych Kancjonałach, powstałych i przechowywanych od ponad 400 lat w Opactwie Benedyktynek w podkrakowskich Staniątkach.
Wybrane kolędy śpiewane są w zarówno po łacinie jak i w urodziwym bardzo –  języku staropolskim. Sam zapis nutowy stanowią oryginalne partytury, partytury z uzupełnieniami w obrębie np. jednego lub dwóch głosów oraz autorskie opracowania kolęd w stylu renesansowych pieśni wielogłosowych, bazujących na temacie chorałowym.

Dzieciątko się narodziło

Join us

audio

Flos Carmeli

Na najnowszej płycie Flos Carmeli zespołu Cracow Singers & Players zarejestrowano utwory, które znajdowały się w repertuarze istniejącej w XVII i XVIII wieku kapeli wokalno-instrumentalnej klasztoru Ojców Karmelitów na Piasku.

Do niedawna kultura muzyczna karmelitów była w zasadzie całkowicie zapomniana, powoli jednak z dawnych rękopisów wydobywane są cenne informacje na temat muzyków, instrumentów oraz repertuaru, który rozbrzmiewał w karmelitańskich świątyniach w dawnej Rzeczpospolitej. 

Na płycie znalazły się utwory skomponowane przez samych karmelitów, jak i kompozycje innych twórców, które krakowska kapela karmelitańska wykonywała w I połowie XVIII wieku.

Niniejsza płyta jest debiutem nagraniowym nowej formacji Cracow Singers & Players.

odp

Płyta dostępna na:

Oh drogie perły... Kolędy z kancjonałów Benedyktynek Staniąteckich

Oh drogie perły… Kolędy z kancjonałów Benedyktynek Staniąteckich, to premierowa prezentacja nieznanych dotąd kolęd, które zapisane zostały w cennych Kancjonałach, powstałych i przechowywanych od ponad 400 lat w Opactwie Benedyktynek w podkrakowskich Staniątkach. Wybrane kolędy śpiewane są w zarówno po łacinie jak i w urodziwym bardzo – języku staropolskim. Sam zapis nutowy stanowią oryginalne partytury, partytury z uzupełnieniami w obrębie np. jednego lub dwóch głosów oraz autorskie opracowania kolęd w stylu renesansowych pieśni wielogłosowych, bazujących na temacie chorałowym.

Cracow Singers oraz zaproszeni goście: Tomas Celis Sanchez (instrumenty perkusyjne), Mateusz Kowalski (viola da gamba) oraz Filip Presseisen (pozytyw), przenoszą nas w dawne wieki, w dawny czas Świąt Bożego Narodzenia…

Płyta została zarejestrowana o kościele Najświętszej Maryi Panny i św. Wojciecha w Staniątkach.

Tabulatura Joannis de Lyublyn 1540 - Sacrum et Profanum