Sub Ursae

Polecamy naszą najnowszą płytę CD – SUB URSAE Under the Northern Sky, zawierającą wszystkie dotychczas znane utwory polskiego kompozytora epoki Renesansu, Wacława z Szamotuł.

Płyta zawiera również zrekonstruowany, we fragmentach najdłuższy znany utwór Wacława z Szamotuł – Lamentationes, którego światowa premiera nagraniowa ma miejsce na prezentowanej przez nas płycie.

Lamentatio secunda

Join us

Tabulatura Joannis de Lublin 1540

Tabulatura Joannis de Lublin 1540 - Sacrum et Profanum

realizacja płyty CD

KILOMETRY DOBRA

Gatunek: Muzyka Złotego Wieku Rzeczypospolitej.

Rekonstruujemy, utrwalamy i promujemy

Dziedzictwo Polskiego Odrodzenia – Dziedzictwo Renesansowego Lublina.

Odrodzenie – złoty okres kultury polskiej – to czas, w którym następuje szybki rozwój dużych ośrodków miejskich, wśród nich jest Lublin. Staje się on jednym z najważniejszych miast Rzeczypospolitej. W różnorodnej kulturowo atmosferze miasta powstaje w latach 1537-1548 jeden z najwspanialszych zabytków kultury polskiego odrodzenia, a z pewnością najświetniejszy dokument kultury muzycznej w XVI wiecznej – Tabulatura Jana z Lublina.

Bezcenny rękopis zawiera obszerny zbiór pieśni i tańców w instrumentacji organowej – kościelnych i świeckich.

W obecnym roku powstaje przedsięwzięcie pierwszego w historii fonografii – premierowego – nagrania zrekonstruowanych utworów sakralnych z Tabulatury Jana z Lublina, wykonanych zgodnie z dawną praktyką w technice alternatim na jedynych w Polsce organach historycznych Jerzego Hummla w stroju średniotonowym w Olkuszu, w opracowaniu i wykonaniu wybitnych specjalistów w tej dziedzinie – Agnieszki Budzińskiej-Bennett oraz Andrzeja Szadejko – polskich absolwentów słynnej Schola Cantorum Basiliensis w Bazylei/Szwajcaria oraz renomowanego zespołu wokalnego Cracow Singers. Płyta będzie również pierwszym w historii polskiej fonografii nagraniem w technologii dźwięku przestrzennego 192 Hz wykonanym przez polskich reżyserów dźwięku.