Oh drogie perły…

Najnowsza płyta CD zespołu Cracow Singers, to premierowa prezentacja nieznanych dotąd kolęd, które zapisane zostały w cennych Kancjonałach, powstałych i przechowywanych od ponad 400 lat w Opactwie Benedyktynek w podkrakowskich Staniątkach.
Wybrane kolędy śpiewane są w zarówno po łacinie jak i w urodziwym bardzo –  języku staropolskim. Sam zapis nutowy stanowią oryginalne partytury, partytury z uzupełnieniami w obrębie np. jednego lub dwóch głosów oraz autorskie opracowania kolęd w stylu renesansowych pieśni wielogłosowych, bazujących na temacie chorałowym.

Dzieciątko się narodziło

Join us

Shakespeare a cappella

To co jest, już było, a to, co ma być kiedyś, już jest.

Powrót sentymentalny do sonetów Szekspira.

Autorskie kompozycje Stanisława Soyki do słów Wiliama Szekspira zainspirowały młodych, polskich artystów. Zaczęło się od niewinnego spotkania w podkrakowskich Staniątkach po koncercie Stanisława Soyki dla Opactwa Mniszek Benedyktynek…

O sile i oddziaływaniu tej muzyki świadczy najlepiej fakt, że powraca ona w zmienionej formie, po dwudziestu latach od powstania. Ponadczasowe piękno poezji Mistrza ze Stratfordu pojawia się tym razem w opracowaniu a cappella, co z natury bliższe jest czasom Szekspira – wówczas to najważniejszym instrumentem, któremu kompozytorzy dedykowali swoje dzieła, był ludzki głos. Nowa interpretacja sonetów Szekspira łączy śpiew solowy – w charakterze jazzowej improwizacji w wykonaniu Stanisława Soyki z klasyczną, wielogłosową sztuką wokalną prezentowaną przez zespół Cracow Singers.

Ze wzajemnej inspiracji wykonawców powstał unikatowy zapis muzyki prezentowany na dwupłytowym albumie.

Autorskie kompozycje Stanisława Soyki, zarejestrowane zostały w dwóch wersjach językowych: oryginalnej – wczesnej nowoangielskiej oraz polskiej w tłumaczeniach Stanisława Barańczaka i Macieja Słomczyńskiego.

Autorem aranżacji jest Karol Kusz – szef artystyczny zespołu Cracow Singers.

Okładkę albumu zaprojektował Profesor Rosław Szaybo – światowej sławy polski grafik, plakacista, którego okładki płytowe przeszły do legendy. Autor projektów graficznych dla m.in. takich wykonawców jak Elton John, Roy Orbison, Judas Priest (okładka British Steel i logo zespołu), Carlos Santana, Janis Joplin czy John Williams.

Nagrań dokonano w Alvernia Studios w dniach 17-19 grudnia 2014. Nagranie zrealizował Antoni Sojka.

Płyta dostępna w największych sklepach muzycznych.

Patronat honorowy: Narodowe Centrum Kultury

Patronat honorowy: Marek Sowa – Marszałek Województwa Małopolskiego

Partner wydawnictwa: Miasto Kraków

Sponsor: Fedmedica – Gabinet Leczenia Skolioz

Współpraca: Fundacja Equinum, Hotel Amadeus Kraków

Patronat Medialny: Radio Kraków, Radio Katowice, Radio Rzeszów, Concept Music Art Sp. z o.o., JazzPress, Jazz Soul, merlin.pl

Dystrybucja: Warner Music Poland